5 найкращих відеоігор зі всесвітом Star Wars

Star Wars миттєво стали феноменом, а за 45 років франшиза перетворилася на одну з найпопулярніших і найуспішніших, охопивши кіно, телебачення, анімацію, книги, комікси. Про асортимент найрізноманітнішого мерчу і годі й казати. Не могла залишитися осторонь і ігрова індустрія: більше двох сотень найменувань практично всіх відомих жанрів на чотирьох десятках платформ, від аркадних автоматів, ПК, починаючи з Apple II, та кількох поколінь консолей під марками Nintendo, SEGA, Sony та Microsoft до смартфонів та стримінгу. Деякі проекти здобули славу, інші давно забуті. Джедаї, сітхи, клони, штурмовики, дроїди — двовимірні, тривимірні і навіть у вигляді кубиків LEGO… Спробуємо згадати п’ять найвдаліших ігор, які успішно перенесли мільйони фанатів у далеку галактику.

Star Wars: Knights of the Old Republic

[BioWare/LucasArts, RPG, 2003, Xbox, ПК, Android, iOS, Nintendo Switch]

Звичайно ж, почати правильно з однієї з найкращих ігор в історії людства, що побачила світ за часів підйому індустрії. Над KotOR працювали режисер Кейсі Хадсон, дизайнер Джеймс Олін та сценарист Дрю Карпішин (автор трилогії про Дарта Бейна), що створювали і Baldur’s Gate, Neverwinter Nights, Jade Empire та Mass Effect. Музику до гри написав Джеремі Соул – композитор серії The Elder Scrolls із часів Morrowind. Студія віддала перевагу цьому проекту, відмовившись від «Атаки клонів», зробивши ставку на творчу свободу і не прогадала.

Ігровий процес, бойова система та інші атрибути на висоті, але головною перевагою рольової гри стали сюжет та персонажі. Star Wars: Knights of the Old Republic, на відміну від багатьох інтерактивних адаптацій «Зоряних воєн», не виїхала за рахунок культового всесвіту, але розширила його, додавши величезний детально пророблений пласт — епоху, коли битви на світлових мечах, яких так не вистачало шанувальникам, були цілком звичайними. Ну а Реван став одним із найулюбленіших персонажів нарівні, скажімо, з Трауном.

Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy

[Raven/LucasArts, шутер/екшен, 2003, ПК, Xbox, PS4, Nintendo Switch]

Урожайний був рік — за кілька місяців після KotOR побачила світ ще одна культова гра під брендом Star Wars. Кайл Катарн, протагоніст Dark Forces, відійшов на задній план і поступився місцем герою з редактора персонажів — юному обдаруванню Джейдену Корру, який по наїті зібрав світловий меч і потрапив до академії Люка Скайуокера на Явіні 4. Ну а далі йде навчання, завдання та зіткнення з культом стародавнього сітха Рагноса. Не надто глибоку історію компенсує динамічна бойова система з бластерами, світлошашками та здібностями Сили разом зі знайомими локаціями та героями. Втім, запам’яталася Jedi Academy насамперед широким асортиментом модів та мультиплеєром. Саме останній став запорукою довгого життя екшену — і через 19 років залишилися бажаючі повторити сюжет.

Кілька років тому, після виходу гри на PlayStation 4 і Nintendo Switch, загартовані в боях ПК-бояри навіть знайшли спосіб підключитися до консольних серверів і навели шороху, поки розробники не вигнали вторгнених.

Star Wars Galaxies

[Sony Online Entertainment/LucasArts, MMORPG, 2003, ПК]

Так, навряд чи Star Wars Galaxies чимось виділяється на тлі інших MMORPG, але це була MMORPG за «Зоряними війнами», до того ж ще й на зорі жанру. Гра дала унікальну можливість створити власного персонажа, вирушити в подорож різними планетами, придбати космічний корабель і зустрітися з героями саги часів Повстання, причому все це в оточенні живих гравців, з PvE і PvP. При цьому джедаєв у грі було мало, адже осягнення шляхів Сили зводилося до тих ще танців з бубном. Протягнув проект вісім років, але в могилу його загнав здебільшого реліз The Old Republic.

Star Wars: Battlefront

[Pandemic/LucasArts, мережевий шутер, 2004, ПК, Xbox, PS2, телефони]

До DICE та EA у серії Battlefront не було повноцінної сюжетної кампанії, донату та навіть іграбельних героїв. Однак саме та оригінальна гра та її сіквел запам’ятаються поціновувачам «Зоряних війн». Можливість взяти участь у найвідоміших битвах часів Війн клонів та Повстання у ролі клонів, дроїдів, штурмовиків та повстанців, та й ще під культові музичні теми та за участю до 64 осіб через інтернет, дорогого коштувала. До того ж до цієї можливості додавалася непогана графіка і пророблені локації на основі планет з різних куточків далекої-далекої галактики. Серед інших в озвучці взяв участь Темуера Моррісон, який зіграв Джанго Фетта та його клонів.

Star Wars: The Old Republic

[BioWare/LucasArts, MMORPG, 2011, ПК]

Одного дня BioWare вирішила повернутися до Старої Республіки. І ось уже 11 років TOR цілком непогано почувається, пройшовши через кілька великих доповнень. Проект швидко привернув увагу, та й як могло бути інакше — лише синематики чого коштували. Величезний стрибок після застарілої Galaxies: класи на будь-який смак, компаньйони, глибокий сюжет із величезною кількістю діалогів, опрацьовані локації, підземелля та поля бою. Повернутися на Таріс через 300 років, ще раз зустріти Ревана та Митру Сурік, опинитися в епіцентрі війни між Імперією та Республікою…

Хоча все виявилося не настільки райдужно: аж надто великий акцент розробники зробили на історії, дещо обділивши ігровий процес — відмова від класичного таргету була б більш ніж доречною, та й космосу обмаль. До того ж не всі рішення студії під час гри були виправдані, місцями страждала і якість нового контенту. Втім свою аудиторію TOR утримує досі.

Варто зауважити, що і ціла низка інших проектів під брендом Star Wars заслуговує на увагу фанатів. Скажімо, стратегія Empire at War чи тактичний шутер про загін клонів Republic Commando, у якому, до речі, був і мультиплеєр. А скільки ігор різних жанрів зараз у розробці… Але лише час покаже, чи може сучасна ігрова індустрія затьмарити перевірену часом класику.

Поділитися:
Для олдової action-RPG Titan Quest вийшло контентне оновлення

Для олдової action-RPG Titan Quest вийшло контентне оновлення

У Steam назвали найуспішніші ігри тижня

У Steam назвали найуспішніші ігри тижня