Counter-Strike 2.6: чи чекати на нову CSGO?

Сучасні онлайн-шутери починають потихеньку витісняти Counter-Strike: Global Offensive на узбіччя, так що відданим фанам гри не залишається більше нічого, як сподіватися на те, що Valve нишком готує їм якийсь сюрприз. Чим чорт не жартує – можливо навіть нову CSGO.

CSGO була випущена у 2012 році і відтоді зібрала величезну аудиторію. Більше того, до 2020 року гру можна було сміливо називати «одним FPS, що править усіма», тому що конкуренції практично не було. Але в якийсь момент на жанр тактичного шутера поклала око Riot Games, і тепер у CSGO є гідний опонент в особі Valorant. З цього моменту Counter-Strike у багатьох регіонах почав потихеньку втрачати позиції, а Valve не робила практично нічого, щоб якось завадити цьому.

Але фанати, знову ж таки, сподіваються, що це затишшя не просто так. Що Гейб і компанія в атмосфері найсуворішої секретності готують щось велике, апетитне та ефективне. Може, ще один онлайн-шутер? Ми схиляємося до думки, що все точно навпаки.

Чому Valve не хоче робити другу CSGO?

На наш погляд, Valve може портувати CSGO на новий двигун, але шанси на випуск нової гри досить скромні. Принаймні найближчим часом – точно.

По-перше, CSGO важко назвати застарілою. По-друге, тут є неймовірно прибутковий ринок скінів, у якому ціна деяких речей сягає 150 000 доларів — абсолютно шалені гроші за віртуальний предмет.

Навколо торгівлі CSGO-скінами сформувалося ціле співтовариство, де продавці та покупці перетворюють віртуальні скіни на реальні гроші. Але на них заробляють не лише самі гравці та ті, хто крутиться поряд з ними. Чималі дивіденди від цієї торгівлі йдуть і в скарбницю Valve.

Створення нової гри означає створення оновленого ринку. Valve знадобляться кваліфіковані фахівці для створення нової версії – виконання такого завдання обіцяє стати складним процесом. Таким чином, розробка нової гри вимагатиме або відмови від поточного ринку, або зупинки торгівлі на ній.

Ще одна причина, з якої Valve може мешкати з сіквелом — це кіберспортивна екосистема CSGO, що знаходиться на піку розвитку. Організатори безперервно накачують її грошима, що виливається у величезну кількість турнірів. Більше того, аудиторія гри продовжує зростати навіть попри наявність нових конкурентів.

Можливий порт на Source 2

Якщо можливість сіквела туманна, то переїзд на новий двигун цілком реальний. Вважаємо, більш досконалу і менш глючну CSGO на Source 2 вітатимуть багато представників спільноти гри. Зрештою і моддери теж, але їм, напевно, спочатку потрібно буде трохи попотіти, щоб перекласти свої напрацювання на нові рейки.

Valve вже використовує Source 2, модифікуючи за його допомогою окремі частини CSGO, але з повним портом поки що тягне. І головна причина – це ринок внутрішньоігрових предметів у Steam. Як тільки ця проблема буде вирішена, переїзд на новий двигун, гадаємо, не за горами.

Поділитися:
XEL

XEL — гра в дусі The Legend of Zelda

Minecraft

Онлайн-заборони в Minecraft незабаром застосовуватимуться до приватних серверів