Фільми про Термінатора в хронологічному порядку

«Я повернуся» — одна з найвідоміших реплік в історії кіно, і все це завдяки Арнольду Шварценеггеру та команді, які втілили в життя її та франшизу «Термінатор» у 1984 році. Відтоді франшиза зросла до шести фільмів, серіали, веб-шоу, відеоігри, комікси та багато іншого.

Незважаючи на те, що майбутнє франшизи фільму «Термінатор» неясно, можна завжди переглянути ці легендарні науково-фантастичні фільми, у яких людство повстає проти Скайнету, щоб запобігти своєму винищенню. Однак у фільмах багато подорожей у часі, тому буває важко зрозуміти, як дивитися їх у правильному порядку.

Є кілька різних способів, як дивитися фільми, але неможливо переглянути їх у повному хронологічному порядку, оскільки їхня природа подорожей у часі робить це надто заплутаним. З огляду на це, нижче ми перерахували найкращий спосіб перегляду фільмів у максимально близькому хронологічному порядку. Також перерахували кілька інших способів перегляду, зокрема в порядку випуску.

Фільми про Термінатора в хронологічному порядку (начебто)

Термінатор (1984)

«Термінатор» є першим фільмом у легендарній франшизі, і він познайомив світ із культовим кібернетичним андроїдом Арнольда Шварценеггера, замаскованим під людину, відомим як Cyberdyne Systems Model 101, T-800 або просто «Термінатор». Персонажа Шварценеггера відправили в минуле з 2029 в 1984 рік із місією вбити жінку на ім’я Сара Коннор (Лінда Гамільтон) у Лос-Анджелесі. На щастя для Сари, солдат-людина на ім’я Кайл Різ (Майкл Бін) також був відправлений назад у часі, щоб перешкодити Термінатору виконати його місію.

Як виявилося, Термінатор і Різ походять із майбутнього, де оборонна мережа зі штучним інтелектом, відома як Скайнет, усвідомила себе та почала глобальну ядерну війну, щоб покласти кінець людській расі. Син Сари Джон стане ключовою фігурою в Опорі Скайнету, тому мережа відправляє Термінатора назад у часі, щоб запобігти його появі на світ, убивши його матір.

Термінатор 2: Судний день (1991)

Хоча Сара Коннор і Кайл Різ, можливо, зупинили план Скайнет щодо подорожі в часі в першому фільмі, ця надокучлива самосвідома мережа не мала наміру зупинятися у своєму прагненні зберегти майбутнє, де вона була переможцем, переконавшись, що людей більше немає.

Цього разу Скайнет відправляє Т-1000 (Роберт Патрік), вдосконаленого Термінатора, виготовленого з майже незнищенного рідкого металу, у 1995 рік, щоб убити Джона Коннора (Едвард Ферлонг), коли той був дитиною. Як і у випадку із Сарою, удача на боці Джона, коли Опір надсилає назад перепрограмовану версію Т-800 Арнольда Шварценеггера, щоб не дати цьому Т-1000 вбити його.

Щодо Сари, то вона опинилася ув’язненою в державній лікарні Пескадеро за її жорстокі спроби зупинити Судний день. Цього дня – 29 серпня 1997 року – Скайнет стане розумним і почне свій пошук, щоб розпочати ядерну атаку та покласти край людській расі, намагаючись її закрити.

Термінатор 3: Повстання машин (2003)

«Термінатор 3: Повстання машин» є частиною списку, де хронологія стає трохи нечіткою. У той час як третя частина є продовженням «Термінатора 2», так само є і «Термінатор: Темна доля». Це означає, що ви можете перейти вперед, щоб побачити різну хронологію, або продовжити тут, щоб переглянути історію, як вона була спочатку розказана. Нагадуємо, що у нижній частині сторінки ми будемо розбивати для вас часові рамки!

Дія «Термінатора 3» розгортається в основному в 2004 році та у світі, де Судний день 1997 року ніколи не відбувся через події останнього фільму. Після смерті матері Джон Коннор (Нік Сталь) здебільшого жив як кочівник, щоб сховатися від постійної загрози Skynet. Як відомо, Скайнет знову посилає вдосконаленого Термінатора (Крістанн Локен) назад із 2032 року, щоб убити Джона, його дружину Кейт Брюстер (Клер Дейнс) і його союзників з опору. Цього разу це TX, Термінатор, що змінює форму, виготовлений із практично незнищенного рідкого металу. Опір також наслідує приклад і надсилає ще один із перепрограмованих Т-800 Арнольда Шварценеггера, щоб захистити Джона та його друзів.

Термінатор: Спасіння прийде (2009)

Наприкінці «Термінатора 3» Джон і Кейт виявили, що Кришталевий пік був не ядром Skynet, а ядерним укриттям, і події, що виникли, призвели до Судного дня та ядерної атаки, яка забрала життя мільярдів людей у ​​всьому світі. «Термінатор: Спасіння прийде», який є єдиним фільмом, у якому немає Арнольда Шварценеггера, розпочинається через роки після подій третього фільму 2018 року та починається з нападу Джона Коннора (Крістіан Бейл) на базу Skynet.

Однак перед нападом Коннора нас повертають у 2003 рік, щоб зустріти засудженого до смертної кари Маркуса Райта (Сем Вортінгтон). Cyberdyne Systems переконала його пожертвувати своє тіло науці, але він не усвідомлював, що стане першим гібридом людини та термінатора після своєї смерті.

У 2018 році Райт виходить із зруйнованої бази Скайнет після того, як Джон і його команда знищили її, і його шлях зрештою перетнеться з Джоном і Кайлом Різами (Антон Єльчин). Так, той самий Кайл Різ, який одного разу повернеться в минуле, щоб у першому фільмі врятувати Сару Коннор і стати батьком Джона.

Термінатор: Фатум (2019)

Як ми вже згадували раніше, «Термінатор: Фатум» ігнорує все, що сталося після «Термінатора 2», і відбувається в той час, коли Сара Коннор успішно зупинила Скайнет. На жаль, Т-800 з майбутнього, яке так і не відбулося, повернувся, щоб убити Джона Коннора в 1998 році.

Фільм потім переноситься у 2020 рік, де людству загрожує не стільки Скайнет, скільки інший ШІ під назвою Легіон. Цей штучний інтелект повертає нового вдосконаленого Термінатора, відомого як Rev-9 (Габріель Луна), з 2042 в 2020 рік, щоб убити Дані Рамоса (Наталія Рейес). На щастя для Дані, Опір все ще робить свою справу і відправляє назад доповнену людину на ім’я Грейс (Маккензі Девіс), щоб захистити її.

Термінатор: Генезис (2015)

Подібно до того, як «Фатум» стерла все після «Термінатора 2», «Термінатор Генезис» — це новий початок, який змінює всю хронологію франшизи. Genisys починається в 2029 році, коли Опор готується відправити Кайла Різа (Джай Кортні) назад у 1984 рік, щоб врятувати Сару Коннор (Емілія Кларк) від Т-800. Усе йде не так, і він потрапляє в альтернативну часову шкалу, де Сара Коннор і перепрограмований Т-800 (Арнольд Шварценеггер), відомий як «Попс», працюють разом. Як виявилося, невідома сторона відправила цей Т-800 назад у 1973 рік, щоб захистити Сару, коли їй було дев’ять років після того, як її батьків убив один із Т-1000 Скайнет (Лі Бьон Хун).

Далі йде пригода в часі, яка відправляє наших героїв у Сан-Франциско 2017 року, де Skynet називається Genisys і він вже готовий до свого великого дебюту. Як ви можете собі уявити, це не дуже добре, і Кайл, Сара та Попс повинні зупинити нових і знайомих ворогів, якщо вони хочуть врятувати людство від вимирання.

Фільми Термінатор у порядку випуску

 • Термінатор (1984)
 • Термінатор 2: Судний день (1991)
 • Термінатор 3: Повстання машин (2003)
 • Термінатор: Спасіння прийде (2009)
 • Термінатор: Генезис (2015)
 • Термінатор: Фатум (2019)

Фільми про термінатора. Оригінальна безперервність

 • Термінатор (1984)
 • Термінатор 2: Судний день (1991)
 • Термінатор 3: Повстання машин (2003)
 • Термінатор: Спасіння прийде (2009)

Хронологія фільмів «Термінатор: Фатум»

 • Термінатор (1984)
 • Термінатор 2: Судний день
 • Термінатор: Фатум
Поділитися:
Розклад майбутніх ігор на 2022 рік

Календар виходу ігор на 2022 рік

Графічно та геймплейно новинка майже копіює «Геншин». Головна відмінність - сеттінг. Замість середньовіччя гравців чекає постапокаліптичне майбутнє.

Вийшов новий трейлер Action/RPG, яку називають Genshin Impact про постапокаліпсис