Microsoft завершує угоду про покупку Activision Blizzard на суму 70 мільярдів доларів

Microsoft наближається до завершення угоди про купівлю Activision Blizzard, повідомляє Wall Street Journal. Це буде не тільки одне з найбільших потрясінь в ігровій індустрії за останні роки, але й може нарешті означати кінець її жахливому генеральному директору Боббі Котика.

Activision Blizzard переживає бурхливий період після того, як у величезній компанії були виявлені поширені проблеми сексуальних домагань і травм. Позови штату Каліфорнія після величезного скандалу, коли люди закликали до відставки Котика та широких змін у компанії, а у відповідь керівництво лише робило вигляд, що це не проблема. У заяві Microsoft йдеться:

«Боббі Котік продовжить виконувати обов’язки генерального директора Activision Blizzard, і він і його команда зосередять свою увагу на подальшому зміцненні культури компанії та прискоренні зростання бізнесу».

Згідно з подальшим звітом The Wall Street Journal, джерела, знайомі з угодою, кажуть, що Котик покине компанію після завершення угоди. Розмови про продаж також, мабуть, не почалися до того, як акції Activision Blizzard почали ще більше падати після листопадового розслідування WSJ щодо Котика та неправомірної поведінки в компанії.

Microsoft заявила, що купівля Activision Blizzard Inc. зробить виробника Xbox третьою за величиною ігровою компанією «за доходом», лише після Tencent і Sony.

WSJ каже, що продаж Activision Blizzard оцінюється у 95 доларів за акцію, що становить 68,7 мільярдів доларів, «включаючи чисті гроші».

Це повноцінна електронна покупка, яку здійснюють Activision, Blizzard і King, а також усі численні студії, якими вони володіють, і, звісно, ​​володіння деякими з найбільших ліцензій в іграх.

Генеральний директор Microsoft Сатья Наделла все лише ускладнив, описавши цю угоду як «ключову роль у розвитку платформ метавсесвіту».

«Ми інвестуємо у контент світового класу, спільноту та хмару, щоб започаткувати нову еру ігор, яка ставить гравців та творців на перше місце та робить ігри безпечними, інклюзивними та доступними для всіх», – додав Наделла.

Ще одна публікація Microsoft про стан купівлі:

«Протягом багатьох десятиліть студії та команди, які входять до складу Activision Blizzard, заслужили повагу  мільярдів людей у ​​всьому світі. Ми неймовірно раді мати можливість працювати з дивовижними, талановитими та відданими людьми з Activision Publishing, Blizzard Entertainment, Beenox, Demonware, Digital Legends, High Moon Studios, Infinity Ward, King, Major League Gaming, Radical Entertainment, Raven Software , Ігри Sledgehammer, іграшки для Боба, Трейарха та кожною командою Activision Blizzard».

Вони чітко дають зрозуміти, що продаж ще не закритий і що компанії працюватимуть незалежно, поки це не закінчиться. Звісно, ​​це угода такого величезного масштабу, що, ймовірно, буде під пильною увагою щодо монополій та антимонопольних питань.

У всіх цих заявах ніде не згадується про поточний катастрофічний стан Activision Blizzard, тривалі проблеми, страйки та жалюгідний персонал. Якщо угоду вдасться завершити, Microsoft доведеться прибрати за ними. Але, можливо, це може означати, що безлад дійсно починає вирішуватися.

Industria

Три ігри жахів, за якими слід стежити

STALKER

У STALKER 2 не буде російської озвучки — лише англійська та українська