Найкращі ігри для слабких ПК

У світі відеоігор немає єдиного чіткого визначення того, які ігрові комп’ютери варто вважати слабкими. Як і немає єдиного поняття про те, які ігри для слабких ПК, а які для середніх і потужних. Всі ці визначення досить суб’єктивні та туманні, а межі між ними часто сильно розмиваються в обох напрямках.

І якщо з визначенням потужного персонального комп’ютера для ігор здебільшого не виникає гострих протиріч та питань, оскільки тут все очевидно (це машина найпотужнішої конфігурації, яка без проблем запускає на максимальних налаштуваннях усі найновіші та найкращі ігри), то класифікацію ігор для середніх, слабких і дуже слабких комп’ютерів кожен геймер робить собі сам.

З цієї причини в даному розділі представлений топ ігри для слабких ПК, які були відібрані суб’єктивно, отже, кожен представлений проект має дуже диференційовані системні вимоги. Комусь із гравців запропоновані проекти можуть здатися підходящими для дуже слабких комп’ютерів, іншим, навпаки, для середніх. У будь-якому випадку вийшла добірка цікавих ігор, усереднений коефіцієнт системних вимог яких відповідає слабким ПК.

INSURGENCY

Insurgency — популярний мережевий тактичний шутер від першої особи з високим рівнем реалістичності. Тут одне-два влучення означають вірну смерть. Місії та режими в Insurgency найрізноманітніші. Є класичні мультиплеєрні битви на різних картах, є кооперативні місії, також режим навчання і можливість гри з ботами. Зроблено її на движку Source і гра ідеально підходить для слабких комп’ютерів.

Ігровий процес Insurgency представляється хардкорними інтенсивними битвами, що розгортаються на тісних вулицях близькосхідних міст. Завдання команди – захоплення та контроль стратегічно важливих точок, ліквідація живої сили противників та схованок з боєприпасами та вибухівкою. Для того, щоб успішно виконувати ці завдання, гравець може скористатися одним із двадцяти видів реальної зброї, на яку також можна встановлювати додаткові модулі.

Буквально механіка стрілянини дуже наближена до реальності. Для прицільної стрілянини потрібно користуватися мушкою або оптикою. Пара влучань означає вірну смерть, тому необхідно рухатися обережно, уникати відкритої місцевості, ховатися за укриттями, присідати і лягати під час стрілянини тощо. Мультиплеєрних режимів в Insurgency близько восьми штук, кожен з яких підтримує одночасну участь тридцяти двох осіб.

TOTAL WAR: ROME 2

Total War: ROME 2 — всесвітня історична стратегія від CREATIVE ASSEMBLY, що вийшла для PC в 2013 році. Тематика гри давньоримська, що дозволяє як брати участь у великих битвах в реальному часі, так і займатися політикою, будівництвом міст, торгівлею, дипломатією і так далі. Total War: ROME 2 заслужила визнання мільйонів шанувальників стратегічних ігор своєю глибокою історичністю, різноплановим геймплеєм (реалістичні масштабні битви в реальному часі та детальне покрокове управління своєю державою на глобальній карті) та ідеальним балансом.

Незважаючи на вихід у далекому 2013 році, гра Total War: ROME 2 також має чудову графіку та достовірний давньоримський дизайн. У гри є також покращене за всіма параметрами видання Emperor Edition, що має перероблений геймплей, ще якіснішу графіку і навіть нову, досить об’ємну сюжетну кампанію «Імператор Август». Дія кампанії відбувається в 42 році до нашої ери, відразу після вбивства імператора Цезаря, який посіяв хаос у давньоримській державі.

Гра радує різноманітністю буквально у всьому. Тут дуже багато фракцій, що ґрунтуються на реальних державах і народах того часу. У числі доступних для контролю сторін є не лише римляни, а й єгиптяни, дакійці, парфяни і таке інше. Усього понад десяток унікальних фракцій. Дуже приємні враження залишають битви, що відбуваються в реальному часі, де під контролем гравця знаходяться загони з унікальними юнітами, а одночасно на полі болю можуть бути понад десять тисяч юнітів.

PORTAL

Portal — однокористувацька гра від першої особи від корпорації Valve, що поєднує у своєму чудовому геймплєї особливості фізичної головоломки та платформера. Сюжетна кампанія Portal розрахована на кілька годин проходження, а якщо гравець захоче отримати ще й усі досягнення (а їх тут чимало), то буде потрібно ще більше часу. Головоломки тут цікаві, різноманітні та помірно складні. Сюжет відмінний, багато ігрових критиків відносять його до одного з головних переваг першої частини Portal, яка, до речі, вийшла в 2007 році і відмінно запускається на старих слабких ПК.

Місцем дії гри виступає грандіозний дослідницький центр, що складається з безлічі поверхів та кімнат, для проходження яких потребує логіка та вправність. Головна героїня – піддослідна дівчина, яка має вибратися з наукової пастки. Цікавий момент ігрового процесу – деякі головоломки у кімнатах можна вирішити кількома шляхами. Це робить Portal трохи нелінійною грою і дає стимул пройти її кілька разів.

Дуже приємні в грі не тільки ігровий процес та антураж, але також звуковий супровід і особливо музика. Вона дає явні посилання на всесвіт Half-Life, що навіває ностальгію і робить гру ще більш привабливою. Якщо говорити про мінуси, їх тут немає в принципі. Деякі з досадою відзначили малу тривалість, але тридцять годин захоплюючого геймплею насправді не так уже й мало. До того ж, у гри є сіквел — Portal 2, що вийшов у 2011 році. Гравцям, які шукають ігри для слабких ПК точно потрібно звернути на дилогію увагу.

SAINTS ROW: THE THIRD

Цікава сюжетна історія, події якої розгортаються біля величезного відкритого міста. Головні герої цієї історії – бандити з банди «Святих із Третьої Вулиці», які протистоять небезпечному Синдикату. Гравець у Saints Row: The Third може створити свого персонажа у внутрішньоігровому редакторі та в його шкурі пройти через немаленький сюжет Saints Row: The Third. Гри має приємну для свого часу графіку, повністю відкритий світ, великий вибір зброї та колісного транспорту, доступного гравцям.

За сюжетом гри Saints Row: The Third небезпечна міжнародна злочинна спільнота, відома як Синдикат, звернула увагу на активність та успіхи «Святих з Третьої Вулиці». І забажала отримати з них данину. Ті у відповідь відмовилися, що спричинило серйозний збройний конфлікт між двома сторонами. Бої розгорнулися прямо на вулицях міста, яке до цього не можна було назвати тихим і спокійним. У результаті почалася повномасштабна бандитська війна з бойовими спецефектами, що зачаровують, і непередбачуваними, іноді смішними ситуаціями.

Гравець отримує велику свободу дій та рішень у виконанні місії та битвах з ворогами. Крім звичайних перестрілок, можна використовувати танк або навіть завдати авіаційного удару по базі противника. Можна вербувати у свою банду простих мешканців, а також боротися з ворогами предметами, що випадково підвернулися під руку. У грі дуже багато всього шокуючого, через що рекомендувати її можна гравцям старше 18 років. Тут і секс-іграшки як зброя, повії-кілери, повстання мерців, божевільні мексиканські рестлери, вбрані в БДСМ-костюми вороги та інші дивовижні речі, які не щодня побачиш у відеогрі.

STARBOUND

Starbound — космічна пісочниця, в якій гравець будує власний корабель. Він подорожує на ньому величезним всесвітом. При цьому гравець може вільно літати в будь-яку сонячну систему, координати якої є в його навігаторі, і відвідувати будь-яку з планет, що там розташована. Сама гра двомірна та піксельна пісочниця, так що знайти ПК, на якому б вона не запустилася, практично неможливо. І незважаючи на це гра вийшла дуже барвистою та красивою.

Гравець виконує роль галактичного мандрівника і найманця, який багато подорожує всесвітом, прокачує свій корабель, виконує небезпечні місії, ловить галактичних злочинців, що розшукуються, і так далі. Під час подорожі можна збирати різні матеріали, щоб покращувати свій корабель або ж будувати тимчасові притулки на тій чи іншій планеті. Є навіть можливість створювати нову зброю та різні прилади, використовуючи для цього бортовий 3D-принтер свого космічного корабля.

У Starbound можна не тільки подорожувати і боротися, але також робити багато інших цікавих речей, наприклад, ловити рідкісних монстрів або вирощувати овочі на грядках якоїсь далекої одинокої планети. Важлива особливість гри, яка не дає геймерам занудьгувати – процедурна генерація. Вона створює нові космічні сектори зі своїми зірками і планетами, формує оточення планет і навіть відразу робить нові цікаві квести. Є у гри і багато інших переваг, які за раз важко перерахувати.

THE ELDER SCROLLS 5: SKYRIM

The Elder Scrolls 5: Skyrim — колись це була одна з найкрасивіших і найтехнологічніших рольових ігор на ПК, а сьогодні її можна запустити навіть на слабких системах. Нехай і не завжди на максимальних налаштуваннях 60 кадрів на секунду. І все одно це одна з кращих рольових ігор, що відноситься до піджанру CRPG з відкритим світом, де можна займатися різними захоплюючими речами. Одна з найбільших ігор, в яку практично не набридає грати. Чіпляє вона не лише своїм варіативним і добре реалізованим ігровим процесом, а й чудовим графічним виконанням.

Місцем дії The Elder Scrolls 5: Skyrim виступає мальовнича північна провінція Скайрім, населена гордими нордами. У провінції йде сувора громадянська війна, яка раптово посилюється нападом драконів, чого ці місця не бачили вже дуже давно. Розібратися з незрозумілою ситуацією доручають головному герою (його можна зробити самостійно у внутрішньоігровому редакторі), який виявляється довакіном, у чиїх жилах тече драконяча кров і в чиїй владі використання могутніх магічних криків.

У грі представлена ​​велика кількість ворогів, безліч речей з різних сеттів, причому багато що можна робити самому, прокачуючи певні ремесла. Є цікава рольова система, що дозволяє зробити свого персонажа будь-ким: воїном, магом, лучником, злодієм і так далі. Можна навіть бути перевертнем або вампіром. Для гри передбачено велику кількість доповнень та модифікацій, які немислимо розширюють можливості оригінального «Скайріма». Гра точно сподобається багатьом гравцям, які шукають ігри для слабких ПК.

CUBE WORLD

Cube World — рольова гра з відкритим світом та піксельно-воксельною графікою у 3D. Невимоглива, але при цьому неймовірна красива та цікава, здатна затягнути всерйоз та надовго. Місцем дії виступає фентезійний відкритий світ, що створюється випадковою генерацією. Його можна вивчати і пізнавати різними образами, попутно качаючи свого героя, будуючи і створюючи різні предмети, здобуваючи цінні реліквії та артефакти. На самому початку гравцеві доступні лише чотири базові професії, але поступово їх можна прокачати в якийсь особливий, унікальний варіант.

Бойовка тут дуже динамічна, як у справжнісіньких екшенах. Потрібно прицілюватися у ворога, ухилятись від його атак, проводити усілякі смертоносні комбо і таке інше. Є великий вибір крафтових професій, що дозволяють варити зілля, кувати обладунки та зброю, вирощувати смачні саджанці, будувати будинки тощо. Інгредієнти для цього розкидані по всьому світу, який має неймовірно великі розміри. Геймплей нелінійний і складається не лише з вільного дослідження, а й із виконання повноцінних квестів.

За виконання квестів дають золото. За нього можна купити особливо рідкісні предмети та матеріали. Також можливо здійснити політ у дуже далекі, ще незвідані землі. До речі, досліджувати Cube World можна не лише по землі, а й по повітрю за допомогою дельтаплану, а також морем на човні. Є у грі Cube World і різні стародавні підземелля, в яких ховаються найсильніші та найнебезпечніші монстри. Незважаючи на інші ігри для слабких ПК, в цій є свій козир – наявність мультиплеєра, що дозволяє взяти участь у незабутній кооперативній пригоді у світі Cube World разом із друзями.

BLACK SQUAD

Шутерів на кшталт безсмертного Counter-Strike сьогодні існує безліч, і серед них далеко не останнім є Black Squad. Це безкоштовний тактичний шутер від першої особи. Він розроблений у 2019 році провідними корейськими студіями NS STUDIO та VALOFE. Black Squad пропонує широкий вибір найпопулярніших та абсолютно нових мережевих режимів, безліч карт та зброї, а також цікаву систему кастомізації. Все це дозволяє гравцям Black Squad виявити найкращі свої стратегічні та бійцівські якості.

На даний момент є можливість битися проти інших гравців в одному з десяти чудових режимів змагання, кількість яких пізніше цілком може збільшитися. У гри Black Squad дуже активна мультинаціональна спільнота, по ній регулярно проводяться великі турніри та інші цікаві заходи, у тому числі організовані за участю розробників. Постійно виходять оновлення, що несуть із собою новий контент та цікаві зміни щодо ігрового процесу.

Єдине серйозне лихо гри – величезна кількість чітерів, з якими розробники практично не борються. Античит практично не працює, але найстрашніше, що заборонене ПЗ для нечесної гри відкрито рекламується і продається користувачами у внутрішньоігровому чаті, і адміністрація ніяк на це не реагує. Тут навіть немає вбудованої системи скарг, і щоб спробувати покарати шахрая, доводиться робити скріншот і вручну писати в службу підтримки.

OPERATION FLASHPOINT: DRAGON RISING

Operation Flashpoint: Dragon Rising — військово-тактичний шутер від першої особи, розроблений в 2009 році. У центрі подій придуманий конфлікт, що відбувається на Сахалінському острові. Він загрожує перерости у повномасштабне військове протистояння планетарного масштабу. Щоб не допустити цього, західні країни відправляють на острів миротворчі сили. У їх складі виявляється корпус морської піхоти США. Саме бійцем останнього і доведеться грати користувачам Operation Flashpoint: Dragon Rising.

Крім того, гравець зможе взяти під керування й інших бійців. Серед них є командир загону глибинної розвідки, пілот вертольота, командир танкового взводу тощо. Місій у грі дуже багато і всі різноманітні та цікаві, що вимагають не лише прояву бійцівських якостей, а й тактичної кмітливості. У бою є безліч стрілецької зброї і більше сотні одиниць детально відтвореної наземної та повітряної техніки.

Один із найкращих тактичних шутерів 2009 року, в який не соромно зіграти і сьогодні. Особливо тим гравцям, які шукають ігри для слабких ПК. Є більший вибір супроводжуючих геймплей треків і реалістична озвучка, що включає звуки техніки, стрілянини, вибухів, шумів відвантажуючої природи, радіопереговорів і так далі.

SMITE

Ця MOBA впевнено розвивається з 2014 року. Навіть шалена популярність DotA 2 та LoL їй не заважають. У SMITE свої фішки – перспектива від третьої особи, як у екшені. Також вам дають набір персонажів-богів різних міфологій та епох, які вам напевно знайомі. Так, тут дають зіграти за грізного Зевса, а також велелюбного Купідона.

Гра легка, матчі проходять швидко. До того ж, ком’юніті на порядок адекватніше, ніж у тій же DotA 2. Тішить активність розробників – ті часто додають нових богів та влаштовують різні внутрішньоігрові події. І все це добро без проблем запуститься на слабких ПК.

Надіємося, що вам сподобалися ці ігри для слабких ПК і ви з задоволенням проведете багато годин в різноманітних всесвітах віртуальної реальності.

Поділитися:
Way of the Hunter.

Симулятор полювання Way of the Hunter вийде наприкінці цього літа

Fallout 5

Fallout 5 підтверджено Bethesda, але чекати доведеться довго